skip to Main Content

PROFESJONALNA POMOC DLA FRANKOWICZÓW

Kredyty we frankach pierwotnie miały stanowić bardzo atrakcyjną alternatywę dla analogicznych produktów bankowych oferowanych w rodzimej walucie. Podczas prezentacji ich cech, banki kłady nacisk niemal wyłącznie na bezdyskusyjne korzystne jak na ówczesne warunki oprocentowanie. Kwestie ryzyka, w tym przede wszystkim tego związanego z wahaniami kursu franka, były solidarnie przez bankowców przemilczane i spychane na margines, jako zupełnie nieistotne. Niestety jednak w krótkim czasie od rozpoczęcia się boomu na taką formę zobowiązania finansowego wielu kredytobiorców znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Kluczowym problemem okazało się właśnie ryzyko kursowe. Ten parametr sprawił, że przeciętnie po około 10 latach spłacania kredytu, poziom zadłużenia kredytobiorców wzrastał o nawet 300% w porównaniu do ich sytuacji początkowej. To stanowi olbrzymie obciążenie dla wielu polskich rodzin, będąc nierzadko niemożliwymi do udźwignięcia, pomimo wielu lat ich wcześniejszego spłacania. Co z kredytami we frankach dzisiaj? Jak sytuacja wygląda obecnie?

Pomoc frankowiczom projekt ustawy

Pomoc frankowiczom to całkowicie uzasadnione i konieczne działanie. Liczba udzielonych kredytów tego typu jest na tyle duża, że cała sprawa nie stanowi już wyłącznie problemu natury prawnej, ale również ekonomicznej oraz społecznej. W praktyce jednak olbrzymia skala opisywanego zjawiska i jego duża złożoność sprawiają, że niezwykle trudno sprowadzić sytuację wszystkich frankowiczów do jednego, wspólnego mianownika. Doskonale udowadnia to fakt, że pomimo licznych prób wprowadzenia rozwiązania systemowego, na którym realnie skorzystaliby frankowicze projekt ustawy w żadnej z proponowanych na przestrzeni minionych lat form do dziś nie został przekształcony w gotową uchwałę.

Kredyt we frankach co robić?

Fiasko regulacji prawnych, które miały stanowić pomoc dla frankowiczów, wcale nie oznacza, że nie możesz liczyć na realne wsparcie w walce o odszkodowanie za trudną sytuację. Na chwilę obecną, najskuteczniejszą z możliwych do obrania w tym zakresie dróg jest pozew sądowy. Doskonałe potwierdzenie tej tezy stanowi bogate orzecznictwo m.in. Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, dostarczające frankowiczom pomocnych rozwiązań prawnych, wynikających bezpośrednio z zapisów dotyczących ochrony praw konsumenta, zawartych w prawie UE.

Oferujemy w pełni kompleksową pomoc frankowiczom

Jeśli zdecydujesz się podjąć walkę z bankiem na drodze sądowej, warto skorzystać z fachowej pomocy. Procedura wsparcia dla frankowiczów rozpoczyna się u nas od gruntownego przeanalizowania sprawy. W toku tego procesu określamy potencjał sprawy, sprawdzamy szczegóły dostarczonych nam dokumentów kredytowych i przedstawiamy zakres możliwych do podjęcia działań. W przypadku podpisania umowy będziemy reprezentować Cię zarówno przed bankiem, jak i sądem. Proponowana przez nas pomoc dla frankowiczów obejmuje wszelkie czynności niezbędne do całościowego rozstrzygnięcia problemu, w tym także reprezentowanie klienta przed sądami drugiej instancji oraz przed Sądem Najwyższym. Serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Odszkodowanie

Odszkodowanie

za wypadek komunikacyjny

Odszkodowanie

Odszkodowanie

za wypadek przy pracy

Odszkodowanie

Odszkodowanie

za błąd w sztuce lekarskiej

Zadośćuczynienie

Zadośćuczynienie

po utracie bliskiej osoby

Zwrot

Zwrot

opłaty likwidacyjnej z polisolokaty

Odszkodowanie

Odszkodowanie

za wypadek w rolnictwie