skip to Main Content
Zwrot opłaty liwidacyjnej z polislokaty - contra-odszkodowania.pl

Czym jest zwrot z polisolokaty?

Zanim wytłumaczymy, co to jest zwrot z polisolokaty, warto najpierw przyjrzeć się samej definicji polisolokaty. W dużym uproszczeniu polisolokata to umowa ubezpieczenia na życie i dożycie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym. Tego typu dokument łączy w sobie kwestie dotyczące ubezpieczenia na życie oraz elementy charakterystyczne dla umów, których celem jest inwestowanie kapitału. Osoby posiadające polisolokatę muszą okresowo wpłacać określoną kwotę, która następnie zostanie zainwestowana.

Według założenia klient może po jakimś czasie wypłacić pieniądze włożone w polisolokatę powiększone o zysk z inwestycji. Odzyskiwanie pieniędzy z polisolokat może jednak nie być wcale takie proste, ponieważ umowy z ubezpieczycielami są często obarczone dodatkowymi prowizjami i opłatami związanymi z zapewnianiem usługi oraz przedterminowym jej rozwiązaniem. Zwrot z polisolokaty polega na odzyskaniu włożonych w polisolokatę środków, a także anulowaniu kosztów dotyczących rezygnacji z polisolokaty przed datą zakończenia trwania usługi.

Zwrot z opłaty likwidacyjnej — kiedy można się o niego ubiegać?

Odzyskanie pieniędzy z polisolokaty może wydawać się bardzo skomplikowane i trudne do samodzielnego przeprowadzenia, ze względu na dochodzenie swoich praw w sądzie. Wszystkie osoby, które podpisały umowę z ubezpieczycielem na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym, mogą spróbować ubiegać się o zwrot z polisolokaty.


Możliwość mają osoby, które przedwcześnie zrezygnowały ze swojej polisolokaty, a ubezpieczyciel nałożył na nie karę w postaci opłaty likwidacyjnej. Często umowy skonstruowane są tak, że wynosi ona od kilkudziesięciu aż do nawet 100% zainwestowanego kapitału. Wiele osób nie wie, że to działanie bezprawne i rezygnuje z rozwiązania umowy. W przypadku, gdy dojdzie do zerwania umowy, zwrot z opłaty likwidacyjnej można wywalczyć w sądzie. Dlatego warto zainteresować się tym tematem, zanim podejmie się decyzję o tym, czy zrezygnować z polisolokaty.

Jak odzyskać pieniądze z polisolokaty?

Osoby zastanawiające się nad tym, jak odzyskać pieniądze z polisolokaty powinny przede wszystkim zorientować się, czy w ogóle będzie to możliwe. Bardzo często tak, dlatego nie należy zrażać się informacjami, jakie przedstawił ubezpieczyciel. W jego interesie jest odciągnięcie klienta od pomysłu rezygnacji z polisolokaty. Najlepiej w tym celu udać się do instytucji, które profesjonalnie zajmują się tym tematem i mają doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw. Odzyskanie opłat likwidacyjnych wymaga dokładnego zgłębienia wszystkich podpisanych przez klienta umów oraz znajomości aktualnych przepisów prawnych. Dlatego dobrze wybrać zaufaną firmę, która zaangażuje się w proces odzyskiwania należności. Istnieje możliwość rozpoczęcia postępowania sądowego, w ramach którego przedstawiciel osoby pokrzywdzonej opłatą likwidacyjną będzie chronił praw swojego klienta. W takiej sytuacji należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ procesy sądowe bywają długotrwałe, ale obecnie coraz częściej wygrywają je właśnie rezygnujący z polisolokat.

Profesjonalne odzyskiwanie pieniędzy z polisolokat

Wiesz już, jak odzyskać pieniądze z polisolokat, następnym krokiem może być wybór specjalistów, którzy się tym zajmą. Contra Odszkodowania zajmuje się między innymi odzyskiwaniem należności wynikających z opłat likwidacyjnych za polisolokaty.


W naszej firmie pracują wykwalifikowani prawnicy, którzy mają szeroką wiedzę w zakresie praw konsumenta oraz odszkodowań. Wystarczy, że skontaktujesz się z nami, przedstawisz swoją sytuację, a my spróbujemy pomóc, abyś mógł pożegnać się z problemami z ubezpieczycielem. Z naszych usług skorzystało już wielu zadowolonych klientów, którzy dzięki naszemu wsparciu odzyskali bezprawnie nałożone przez ubezpieczyciela kary finansowe.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszej firmy wszystkich, którzy zastanawiają się jak odzyskać pieniądze z polisolokat. W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy do bezpośredniego kontaktu. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Odszkodowanie

Odszkodowanie

za wypadek komunikacyjny

Odszkodowanie

Odszkodowanie

za wypadek przy pracy

Odszkodowanie

Odszkodowanie

za błąd w sztuce lekarskiej

Zadośćuczynienie

Zadośćuczynienie

po utracie bliskiej osoby

Zwrot

Zwrot

opłaty likwidacyjnej z polisolokaty

Odszkodowanie

Odszkodowanie

za wypadek w rolnictwie