skip to Main Content
+48 733 758 111 kosztorysy@odszkodowania-contra.pl
Uzyskiwanie Odszkodowania Z OC Sprawcy Wypadku

Uzyskiwanie odszkodowania z OC sprawcy wypadku

Okres jesienno – zimowy obfituje w wypadki i kolizje drogowe. Drogi są oblodzone i śliskie, a niektórzy kierowcy nieuważni i nieprzygotowani do jazdy po nawierzchni o niskiej przyczepności. W takich warunkach zderzenie czy stłuczka nikogo nie dziwią. Najczęstszą przyczyną nieprzyjemnego zdarzenia na drodze jest niestety jazda na letnich oponach. Kierowcy nierzadko zapominają lub z premedytacją nie zmieniają opon na zimowe, co w konsekwencji może skutkować wypadkiem. Jeśli staliśmy się osobą poszkodowaną, a wina leży po stronie drugiego kierowcy, to wyrządzona szkoda z OC sprawcy powinna zostać pokryta. W rzeczywistości firmy ubezpieczeniowe bardzo często wypłacają zbyt małe kwoty odszkodowania. Poszkodowany nie musi z własnej kieszeni dopłacać do części motoryzacyjnych i naprawy pojazdu – wystarczy zgłosić się do nas, a my już zajmiemy się odzyskaniem kwoty odszkodowania, które powinno zostać wypłacone osobie poszkodowanej w wypadku.

W trakcie wypadku komunikacyjnego wszelkie szkody pokrywane są z OC sprawy wypadku. Jeśli jechałeś do pracy, a kierowca jadący przed Tobą wpadł w poślizg i spowodował kolizję, w której ucierpiałeś Ty oraz Twój samochód, przyznane zostanie Ci odszkodowanie z OC sprawcy wypadku. Nie musisz martwić się, że w związku z wypadkiem zapłacisz wyższe składki za ubezpieczenie pojazdu – jeśli winą za wypadek zostanie obarczona druga osoba biorąca w nim udział, to ona niestety poniesie konsekwencje finansowe, np. będzie musiała opłacić wyższą składkę OC samochodu. Pamiętaj jednak, że wypłata odszkodowania z OC sprawcy to długotrwały proces, który zwykle trwa kilka miesięcy. Jeśli zależy Ci na szybkiej naprawie samochodu, koszty będziesz musiał pokryć najpierw z własnej kieszeni, a później firma ubezpieczeniowa sprawcy wypłaci Ci należną sumę odszkodowania. Nie zapomnij o zbieraniu wszystkich faktur oraz paragonów, ponieważ na tej podstawie możesz później ubiegać się o dopłatę do przyznanego odszkodowania.

Dlaczego firmy ubezpieczeniowe zaniżają kwotę odszkodowania? Przedsiębiorstwom nie zależy na całkowitym pokryciu szkody, która została Ci wyrządzona. Na miejscu wypadku pojawia się rzeczoznawca, który stwierdza i wycenia zniszczenia oraz uszkodzenia obu pojazdów. Jego opinia jest podstawą, by z OC sprawcy wypłata odszkodowania została przyznana drugiemu kierowcy. Ekspert wycenia także koszty naprawy – dokonując wyceny powinien kierować się średnimi cenami części na rynku, ale w rzeczywistości ocena bardzo często zawiera najtańsze części i zamienniki, które można wykorzystać do przywrócenia stanu samochodu sprzed wypadku. Po dokonaniu ekspertyzy firma ubezpieczeniowa rozpoczyna procedurę wypłaty odszkodowania kierowcy, który nie zawinił w wypadku.

Kiedy dostaniesz list od firmy ubezpieczeniowej sprawcy wypadku i zobaczysz zbyt niską kwotę odszkodowania, nie czekaj zbyt długo i zgłoś się do nas o pomoc. Dzięki naszemu wsparciu dopłata do odszkodowania OC zostanie uzyskana bez problemów. Znamy się na procedurach firm ubezpieczeniowych i wiemy, jakie dokumenty, potwierdzenia i faktury należy przedstawić, aby uzyskać należną kwotę pieniędzy. Zostałeś poszkodowany w wypadku, Twój samochód nie był sprawny przez jakiś czas, a Ty sam także mogłeś mieć z tego powodu problemy zdrowotne, więc należy Ci się do odszkodowania OC dopłata. Nie bój się walczyć o swoje prawa. Pomożemy Ci załatwić wszystkie formalności. Dzięki nam w krótkim czasie uzyskasz dopłatę do odszkodowania. Zaufaj naszej wiedzy i doświadczeniu.